Nový router pro ZK

Dobrý den.

Během tohoto týdne instaluji nový router pro server a síť. Tato změna by měla přinést lepší propustnost sítě a tím zvýšení konfortu práce s projekty okolo Zk (tedy FTP disk ZK, databáze, Zvukovou konference a další aplikace).

Při instalaci bude potřebná chvilková odstávka služeb ZK, o odstávce budete informování zde a na ZK alespoň 1 den předem.

Jazykoví administrátoři na ZK

Dobrý den.

Jistě víte, že na Zvukové konferenci máme celkem 6 jazykových fór a také, že máme jazykové administrátory, kteří se starají o překlady, bezpečnost a jednotlivé jazykové komunity.

V dnešním článku bych Vám rád uvedl jednotlivé administrátory s kontakty na ně, pochopitelně je můžete kontaktovat pomocí soukromých hlasových zpráv.

Česko-Slovenské fórum, toto fórum nemá jazykového administrátora, o chod se starám já, tedy chrochta, email info@audioc.eu

Ruské fórum, uživatel radovest,  email radovest.admin@audioc.eu

Anglické fórum, uživatel ondrosik a Tapin, email ondrosik.admin@audioc.eu

Polské fórum, uživatel  piciok a siciliano, email piciok.admin@audioc.eu a siciliano.admin@audioc.eu

Maďarské fórum, uživatel bontahu1.

Chorvatské fórum, zatím není aktivní, čeká na překlad.

V dalším díle o Jazykových administrátorech přinesu popis jednotlivých oprávnění a toho co obnáší být jazykovým administrátorem.

 

 

Počet PM 1

Dobrý den.

K dnešnímu dni je v databázi ZK 1926 soukromých hlasových zpráv a databáze má velikost  2,1 GB a stále roste.

Jelikož je tato databáze na větším uložišti, jak jsem psal nedávno, nebudu PM promazávat. Také jsem si zjistil maximální velikost, kterou databázový server zvládne a to 32 TB, což nám dává možnost uložení 32 miliónů soukromých hlasových zpráv (pokud dobře počítám 🙂 ).

Soutěž 2 – V jakém roce začala fungovat ZK?

Dobrý den.

Soutěžní otázka:

V jakém roce začala fungovat Zvuková konference?

  • a) 2011
  • b) 2012
  • c) 2013

 

Kdo se může soutěže účasnit?

Pouze uživatelé Zvukové konference ze všech jazykových fór.

Jaká je cena?

3x FTP disk 15 GB na 6 měsíců

Datum vyhlášení výsledků:

10. 6. 2015

Pravidla:

Zvolte si jednu z nabízených možností a, b nebo c a tu odešlete na emailovou adresu info@audioc.eu v předmětu zprávy, do těla zprávy uveďte svoje uživatelské jméno na konferenci. Jedno uživatelské jméno může soutěžit pouze jednou. Uživatel, který již FTP disk vlastní zísí navýšení o 15 GB na 6 měsíců.  Výsledky budou zveřejněny zde na těchto stránkách v rubrice Soutěže.  Vyhrávají tři uživatelé, které vylosuji pomocí generátoru náhodných čísel, každý uživatel s dobrou odpovědí získává pořadové číslo o kterém rozhoduje čas přijetí emailu s odpovědí.

Více informací o FTP discích ZK najdete na této stránce.

 

Vyhlášení výsledků soutěže 1

Dobrý den.

Správná odpověď soutěže 1 na otázku: Kolik bylo přihlášení na Zvukovou konferenci v měsíci dubnu 2015 je za c tedy 2697 příspěvků

Soutěže se zúčastnilo celkem 5 uživatelů a pouze jeden odpověděl špatnou volbu.

Výherci jsou:

  • Tomáš Rybařík
  • Čertica

Výhercům aktivuji během dnešního dne placený režim Standard na 1 rok.  Všem děkuji za účast a brzy se můžete těšit na další soutěže, proto prosím sledujte tyto stránky.