Archiv pro rubriku: Nezařazené

Další běh kurzu sebeobrany nevidomých a slabozrakých. 9.9.2017

V sobotu 9. září, od desíti hodin dopoledne, proběhl další kurz sebeobrany nevidomých a slabozrakých v Brně.

Kurz se znovu konal v tělocvičně Komárov.
Tentokrát se kurzu neúčastnil žádný úplně nevidomý a počet účastníků byl nižší než při březnovém kurzu.
S mou maličkostí nás bylo celkem sedm cvičenců.

Dalším důkazem toho, že kurz nebude nikdy stejný, byla i změna lektora.

Vedení kurzu se ujal Martin Zobač, který má letité zkušenosti s vedením lekcí v rámci sportovního klubu Ju – Jitsu ve Žďáře nad Sázavou.

Martin se účastnil již minulého kurzu v roli sparingpartnera. Pokud se nic zásadního nezmění, povede Martin i příští kurz(y).

Tím se dostáváme i k další odlišnosti, pojetí technik, které tentokrát vycházelo právě s Ju – Jitsu.

Z mého pohledu se kurz opět vydařil. Co mě potěšilo velmi, byla i opakovaná účast dvou sparing partnerů, kteří si uvědomují význam kurzu pro nás zrakově postižené a věnovali nám svou volnou sobotu, bez nároku na odměnu (díky Hynku a Šimone).

I tentokrát, byl jeden ze sparingpartnerů zaměstnancem PČR.

Další odlišností oproti předchozímu kurzu, byla účast studenta – sparingpartnera, který pracuje pro AČR.

Tímto výčet odlišností nekončí, původně se očekávalo, že sparingpartnery budou studenti MUI, při tomto kurzu, byl jedním ze sparingpartnerů i Martinův žák (jmenuje se také Martin, díky).

Další termín kurzu je stanoven na 11ho listopadu. Jeho konání záleží na našem zájmu. Pokud se kurz v listopadu konat nebude, budu dělat vše pro to, aby proběhl nejpozději v březnu 2018.

Chcete-li se kurzu zúčastnit, určitě se mi ozvěte.

Jirka Šťovíček

774124077, jstovml@seznam.cz.

Jak si pořídit Zvukovou konferenci

Dobrý den.

Pro stažení Zvukové konference použíjte odkaz:

https://dl.dropbox.com/s/p205jw15c3c4nlg/zvkonf_portable.zip?dl=1

Po stažení souboru ZIP do Vámi zvolené složky, spustíte konferenci souborem zvkonf.exe. Pokud je konference neaktuální provede se automatická aktualizace, je třeba chvíli počkat až proběhne. Při prvním spuštění je nejdříve nutné zvolit jazyk jazyk aplikace. Konference je překládána do několika jazyků a obsahuje  tato jazyková fóra:

  • Česko-Slovenské
  • Ruské
  • Anglické
  • Maďarské
  • Polské
  • Chorvatské

 

 

 

Začínáme s blogem

Dobrý den.

Jsem rád, že jste přišli na tyto stránky, které budou přinášet informace o Zvukové konferenci. Naleznete zde novinky, zajímavosti, diskuse, výpisy změn ve verzích a hlášení o odstávkách.
Jednotlivé informace budou součástí článků, které budou součástí kategorií, které ponesou jednoznačný název svého obsahu.
Jelikož je třeba přinášet relativně často informace o Zvukové konference, rozhodl jsem se rozšířit aktuální zdroje i o tyto webové stránky. Aktuálně můžete sledovat informace přímo na Zvukové konferenci v tématu Novinky v konferenci případně na www.brozst.cz pod odkazem Zvuková konference. Jelikož je však v některých pípadech lepší se více rozepsat, jsou k dispozici i tyto stránky.
Plánuji také přizvat některé z Vás, abyste mi pomohli rozšířit svými informacemi tyto stránky a těším se, že se budeme setkávat jak na Zvukové konferenci, tak i na tomto místě.