Archiv autora: Stanislav Brož

Jmenuji se Stanislav Brož a jsem autorem, provozovatelem projektu Zvuková konference a dalších projektů zaměřených pro zrakově postižené.

Kurz sebeobrany červen 2018

V sobotu 9. 6. proběhnul další kurz sebeobrany v Brně, Komárově.
 
Kurzu se zúčastnilo 5 zájemců o sebeobranu. Tři ze zúčastněných jsou již pravidelní účastníci (2 ženy, 1 muž), další 2 účastníci byli poprvé, respektive jeden z nich se již zúčastnil našeho úplně prvního semináře v loňském roce.
 
Myslím, že kurz se velmi vydařil. Přes velmi teplé počasí a tím velkou teplotu v tělocvičně, se cvičilo celý den ve velmi svižném tempu. Kurz byl opět zaměřen osvojování základních sebeobranných technik, včetně pádových technik a část času byla věnována nácviku verbální sebeobrany. V teoretické části jsme probrali teorii sebeobrany atd. Individuálně byla opět možnost vyzkoušet si trénink úderů do pěnových odrážecích bloků a nově i údery na boxérském aparátu. Podstatnou část semináře tvořil tentokrát rozvoj koordinačních schopností. Ke cvičení jsme použili klasické velké gymnastické míče a také balanční pomůcky Bosu. Většina klientů neměla z dřívějška zkušenosti se cvičením na Bosu a všichni byli velmi překvapeni účinností této pomůcky. Na závěr kurzu byly opět realizovány některé modelové situace.
Jako sparingpartneři se tentokrát kurzu nezúčastnili studenti Masarykovy univerzity (ti měli v tomto termínu zkouškové období), ale žáci Sportovního klubu Policie ČR oddílu Ju-Jitsu ze Žďářu nad Sázavou. Jedná se o zkušené bojovníky, kteří mají dlouholeté zkušenosti se sebeobranou a jejím tréninkem.Seminář měl kladný ohlas u všech zúčastněných a předpokládám, že další pokračování proběhne v měsíci září.
 
Děkuji všem zúčastněným za poctivý a pozitivní přístup ke cvičení přes velmi náročné podmínky. Byla to opět velmi smysluplně strávená sobota a mně osobně znovu dodala spoustu další pozitivní energie…                                                                                 Martin Zobač

Odstávka služeb

Dobrý den,

v prvním týdnu července (od 2. 7. 2018) do 1. 9. 2018 budou veškeré služby Zvukové konference, TeamTalku a Rádia ZK odstaveny.
Důvodem je velká rekonstrukce prostor.
U placených služeb dojde k prodloužení doby platnosti o dobu trvání odstávky.

Informace sledujte na těchto stránkách nebo mě můžete kontaktovat emailem.

 

Akce od Aprona – Swamp

Dobrý den.
někteří z nás pamatují skvělou audio hru Swamp od Aprona. Tato hra samozřejmě dále funguje a jako dárek nám Apron nadělil měsíční prodloužení všech účtů (i těch starých) o jeden měsíc.

Kdo si chce z nostalgie zahrát nemusí tedy platit nový účet (nebo prodlužovat jeho platnost) a rovnou si zahrát.

Hru a patch si můžete stáhnout zde:

Hra:
http://www.kaldobsky.com/audiogames/Swamp.zip
Patch:
http://www.kaldobsky.com/audiogames/SwampPatch.zip

Kurz první pomoci pro nevidomé a slabozraké

Kurz první pomoci pro nevidomé a slabozraké v Brně 3. 2. 2018.

V sobotu 3. února se uskutečnil pilotní kurz první pomoci pro nevidomé a slabozraké. Jednalo se o první kurz svého druhu pořádaný ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Jihomoravského kraje (ZZSJMK).

Lektoři ZZSJMK se na kurz perfektně připravili, kdy nejprve proběhla dvě setkání s nevidomým Vojtou Poláškem (Vojto díky moc) a jeho kamarádkou (neznám jméno, díky i Tobě). Výsledkem těchto setkání byla dvě zjištění:

 1. že jsou nevidomí a slabozrací specifickou skupinou a je potřeba pro ně kurz modifikovat, protože některé věci nemohou ověřit zrakem
 2. že je potřeba tuto informaci předat i dále, například pracovnicím a pracovníkům linky 155, aby věděli jak s nevidomým či slabozrakým volajícím lépe komunikovat

Kurzu se nás zúčastnilo celkem 7. Část účastníků se přesouvá ze srazu na hlavním vlakovém nádraží v Brně na zastávku Osová, kde již čekají zbylí účastnící. Vyzvedávají si nás lektoři a po krátké procházce na blízké parkoviště nás auty převážejí na místo konání kurzu, přímo do budovy ZZSJMK. K dispozici máme tři školící místnosti, sociální zařízení a lektoři nám připravili občerstvení ve formě jablkového a makového závinu. K tomu horkou kávu a čaj.

Po vzájemném seznámení se rozdělujeme do tří skupin a začíná výuka.

Další příjemnou věcí je možnost si dopředu objednat oběd, což většina účastníků využívá. Pokud si oběd vezmete s sebou, můžete si jej ohřát v mikrovlnné troubě.

Čas rychle letí a na lektorech je vidět, že je výuka baví a že jsou to profesionálové. Jedna z lektorek přivedla na pomoc svou kamarádku a i svou dceru, aby byl kurz co možná nejreálnější.

Co jste se na kurzu mohli všechno dozvědět?:

 • Jak probíhá volání na tísňovou linku
 • Jak probíhá lokalizace volajícího
 • Jak využít mobilní aplikaci záchranka
 • Teoretický úvod do první pomoci
 • Jak rozpoznat poruchu vědomí
 • Jak uvolnit dýchací cesty
 • Nacvičit si KPR (Kardiopulmonární resuscitace) dospělého a dítěte,
 • Seznámit se AED (Automatizovaný externí defibrilátor)
 • Jak zastavit krvácení a ošetřit popáleniny

Na závěr jsme měli možnost si prohlédnout dispečerské pracoviště linky 155. Proběhl i testovací hovor s informacemi, co přesně se např. zobrazuje během hovoru na třech obrazovkách dispečerky. Měli jsme ještě možnost prohlédnout si sanitní vůz, ale tlačil nás čas, věřím, že příště s tím budeme, jako účastníci počítat a necháme si větší časovou rezervu, protože lektoři byly opravdu nabití informacemi a ochotně odpovídali na všechny naše dotazy. Což mělo za následek, že se kurz o něco protáhl a spěchali jsme na objednané spoje.

Vzhledem k pozitivním ohlasům účastníků bude kurz určitě pokračovat.

Níže přidávám fotografie z kurzu:

Závěrem chci moc poděkovat všem, lektorům i účastníkům, za to, že se kurz vůbec uskutečni, a že vše proběhlo hladce.

Moc se těším na další kurz.

Chcete-li se kurzu zúčastnit, určitě se mi ozvěte.

Jirka Šťovíček

774124077, jstovml@seznam.cz.

Kurz sebeobrany pro nevidomé a slabozraké

Kurz sebeobrany pro nevidomé a slabozraké

Kurz je pořádán ve spolupráci s Fakultou sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně a střediskem Teiresiás Masarykovy univerzity v Brně.

Cílem kurzu je zjistit si vlastní možnosti a schopnosti sebeobrany.

Mediálním partnerem akce je Rádio ZK

Cena kurzu pro jednotlivce je 400Kč, minimální počet účastníků je 8, maximální 12. Kurzovné je potřeba uhradit nejpozději 14 dnů před konáním kurzu na účet 2673491093/0800. Do zprávy pro příjemce uveďte Vaše jméno a příjmení.

Kde: Brno – Komárov, Sladkého 13

Kdy: 10.3.2018

Program:

9:30 – 10:00 – Příjezd účastníků kurzu na místo konání

10:00 – Představení lektora a účastníků

10:30 – Seznámení s pravidly v průběhu kurzu

11:00 – Zahájení kurzu: Teoretická část

12:00 – 14:00 – Praktická část

14:00 – Oběd

15:00 – 17:00 – Praktická část

17:00 – Sumarizace/vzájemná zpětná vazba, prostor pro dotazy

18:00 – Závěr

 

Teoretická část:

Právní minimum, psychologie sebeobrany, popis metodiky kurzu.

Praktická část:

Průpravná cvičení, pádová technika, nácvik střehů, úchopů, přetahy, přetlaky, aktivní obrana s komunikací, komunikace s útočníkem, úderové techniky, reakční cvičení, obrany z úchopů, využití osobního alarmu

Praktické informace:

S sebou na kurz si prosím vezměte oblečení, ve kterém chcete kurz absolvovat. Ideálně sportovní. K dispozici je šatna a sprcha. Součástí kurzu není jídlo ani pití. Oběd si každý zajišťuje sám (možný rozvoz jídla).

Adresa a doprava:

Doporučuji se na kurz dostavit s časovým předstihem.

Tělocvična se nachází nedaleko hotelu Komárov a přímo sousedí s vysokoškolskými kolejemi. Hlavní vchod tělocvičny je z opačné strany než vchod do VŠ kolejí.

Doprava z vlakového nádraží:

Tramvají číslo 12 z hlavního nádraží směr Komárov. Doprovod ze zastávky Komárov do tělocvičny není zatím zajištěn, uděláme vše proto, abychom jej zajistili.

Kontakt:
Jiří Šťovíček, jstovml@seznam.cz, 774124077.

Rozšíření Zvukové konference – přehrávač rádií

Dobrý den.

S radostí Vám oznamuji rozšíření funkcí Zvukové konference a to o přehrávač rádií, který vychází od Tapina alias Vítka.

Jistě víte, že Vítek ukončil spolupráci s projektem Tapinrádio a tak nabídl seznam stanic k použití pro Zvukovou konferenci. Ta bude nově obsahovat přehrávač rádií pro uživatele. Vše je teprve na začátku, takže prosím počkejte na další informace.