Archiv autora: Stanislav Brož

Jmenuji se Stanislav Brož a jsem autorem, provozovatelem projektu Zvuková konference a dalších projektů zaměřených pro zrakově postižené.

Dotazník na téma Počítačové hry pro osoby se zrakovým postižením jako nástroj trávení volného času

Dobrý den přeji,

jmenuji  se Stanislav Brož a studuji 3. rokem na Univerzitě Palackého v Olomouci obor Vychovatelství a speciální pedagogika. Obracím se na Vás s prosbou o šíření případně vyplnění dotazníku, který využiji jako podklad Bakalářské práce na téma Počítačové hry pro osoby s těžkým postižením zraku jako nástroj trávení volného času. Dotazník je určen pro osoby se zrakovým postižením i bez znalosti počítačů případně  nutnosti trávení volného času hraním  počítačových her

Dotazník je k dispozici jak v prostém textu tak ve formátu MS word a online na  https://forms.gle/8gQvQggBTp4QPb3P7 a taktéž je možné jej vyplnit osobně přes online komunikační platformy (v takovém případě se na mě prosím neváhejte obrátit).

S přáním všeho dobrého
Stanislav Brož
stanislav.broz01@upol.cz

Kurz sebeobrany červen 2018

V sobotu 9. 6. proběhnul další kurz sebeobrany v Brně, Komárově.
 
Kurzu se zúčastnilo 5 zájemců o sebeobranu. Tři ze zúčastněných jsou již pravidelní účastníci (2 ženy, 1 muž), další 2 účastníci byli poprvé, respektive jeden z nich se již zúčastnil našeho úplně prvního semináře v loňském roce.
 
Myslím, že kurz se velmi vydařil. Přes velmi teplé počasí a tím velkou teplotu v tělocvičně, se cvičilo celý den ve velmi svižném tempu. Kurz byl opět zaměřen osvojování základních sebeobranných technik, včetně pádových technik a část času byla věnována nácviku verbální sebeobrany. V teoretické části jsme probrali teorii sebeobrany atd. Individuálně byla opět možnost vyzkoušet si trénink úderů do pěnových odrážecích bloků a nově i údery na boxérském aparátu. Podstatnou část semináře tvořil tentokrát rozvoj koordinačních schopností. Ke cvičení jsme použili klasické velké gymnastické míče a také balanční pomůcky Bosu. Většina klientů neměla z dřívějška zkušenosti se cvičením na Bosu a všichni byli velmi překvapeni účinností této pomůcky. Na závěr kurzu byly opět realizovány některé modelové situace.
Jako sparingpartneři se tentokrát kurzu nezúčastnili studenti Masarykovy univerzity (ti měli v tomto termínu zkouškové období), ale žáci Sportovního klubu Policie ČR oddílu Ju-Jitsu ze Žďářu nad Sázavou. Jedná se o zkušené bojovníky, kteří mají dlouholeté zkušenosti se sebeobranou a jejím tréninkem.Seminář měl kladný ohlas u všech zúčastněných a předpokládám, že další pokračování proběhne v měsíci září.
 
Děkuji všem zúčastněným za poctivý a pozitivní přístup ke cvičení přes velmi náročné podmínky. Byla to opět velmi smysluplně strávená sobota a mně osobně znovu dodala spoustu další pozitivní energie…                                                                                 Martin Zobač

Odstávka služeb

Dobrý den,

v prvním týdnu července (od 2. 7. 2018) do 1. 9. 2018 budou veškeré služby Zvukové konference, TeamTalku a Rádia ZK odstaveny.
Důvodem je velká rekonstrukce prostor.
U placených služeb dojde k prodloužení doby platnosti o dobu trvání odstávky.

Informace sledujte na těchto stránkách nebo mě můžete kontaktovat emailem.

 

Akce od Aprona – Swamp

Dobrý den.
někteří z nás pamatují skvělou audio hru Swamp od Aprona. Tato hra samozřejmě dále funguje a jako dárek nám Apron nadělil měsíční prodloužení všech účtů (i těch starých) o jeden měsíc.

Kdo si chce z nostalgie zahrát nemusí tedy platit nový účet (nebo prodlužovat jeho platnost) a rovnou si zahrát.

Hru a patch si můžete stáhnout zde:

Hra:
http://www.kaldobsky.com/audiogames/Swamp.zip
Patch:
http://www.kaldobsky.com/audiogames/SwampPatch.zip