Návod na TVinfo (snadný přístup k programu TV stanic)

Dobrý den.

Dnešní článek nás seznámí s ovládáním aplikace mé výroby, aplikace TVinfa.
1. Stažení a instalace

Z odkazu Ke stažení na stránkách www.brozst.cz si TVinfo můžeme stáhnout, soubor je ve formátu ZIP a po rozbalení máme v počítači instalační exe soubor Po spuštění v několika málo krocích nainstaluje do našeho PC, v instalátoru jsou tlačítka Další, Zpět a Dokončit. Na začátku je ještě třeba souhlasit z licenčními podmínkami používání pomocí přepínačů. Aplikace se standardně instaluje do Program Files (x86).

2. Spuštění a licence

Po prvním spuštění máme TVinfo v Demo režimu, který nám umožňuje sledovat pouze program (nikoli vysílání )stanice ČT1, To zobrazíme stiskem klávesy CTRL + 1 na alfanumerické klávesnici (v případě, že se dozvíme, že nejsou načteny programy, dáme pro načtení CTRL + ; (středník)). Po seznamu se pohybujeme šipkami nahoru a dolů a odečítač by nám měl číst jednotlivé položky. Pokud máme licenci, v menu Nápověda – Aktivace produktu jí můžeme vložit, v tomto dialogu je editační políčko kde vložíme licenční číslo a potvrdíme tlačítkem Aktivovat. Aplikace TVinfo se restartuje a pokud je novější verze tak i zaktualizuje. V tento moment si můžete zvolit, které TV programy chcete sledovat a v jakém pořadí. Pokud máte propojené uživatelské jméno s www.brozst.cz, můžete sledovat svoji licenci, počet aktivací na stránkách. Licence je odebíratelná a počet aktivací je 4.
3. Nastavení TV programů
Po spuštění a aktivaci licence je třeba TVinfo nastavit pro zobrazování TV stanic. První krok je menu Akce – Nastavení TV stanice. V tomto dialogu je hromada zaškrtávátek s názvy stanic, zaškrtněte si takové, které si přejete zobrazovat, je možné takto vybrat všechny nebo všechny odznačit. Poté tlačítko OK. V druhém kroce je třeba nastavit v jakém pořadí budete chtít stanice zobrazovat. Jděme do menu Akce – Přiřazení kláves k TV, v tomto dialogu jsou dva seznamy, první obsahuje pořadí, které si zvolíte (na začátku je prázdný), druhý seznam obsahuje názvy TV stanic, které jste si zaškrtli v prvním kroce. Další jsou tlačítka přidat, odebrat, obnov, OK a Storno. Z druhého seznamu si zvolte stanice v takovém pořadí jaké si přejete a potvrdtě klávesou Enter nebo přejděte na tlačítko Přidat, tím se tato stanice přesune do prvního seznamu. Takto si namixujete do prvního seznamu z druhého své pořadí. Pořadí odpovídá klávesám CTRL 1 až CTRL 9 na alfanumerické klávesnici, bež shiftu. Jelikož je stanic víc než devět jsou v TVinfu takzvané řady, tedy řada nula od 1 – 9, řada 1 od 0 až 9 až řada 5 nebo 6. Tím se do řad po devíti vejdou všechny stanice. Přepínání mezi řadami je pomocí CTRL + Shift + (středník). Samozřejmě pokud v řadě 5 na pozici 4 nemáte žádnou stanici, žádná se nezobraní a TVinfo oznámí „Neobsazeno“. Globální nastavení aplikace (F8) obsahuje různé nastavení, např. volbu syntézy, způsob zobrazení pořadů (jednoduchý seznam nebo seznam s krátkým popiskem), zohledňovat aktuální čas a tím zobrazit pořady od aktuálního času nebo od začátku vysílání. Zda má TVinfo po spuštění samo stáhnout Tv programy z internetu nebo to nechat na uživateli pomocí kláves CTRL + středník.

4. Funkce

TVinfo umožňuje přecházet mezi jednotlivými dny, pomocí Akce – Den – Další den, Dnes, zobrazit pořady od 8:00, 12:00, 16:00 a 20:00 pomocí časových filtrů a tím rychle zobrazit požadovaný časový interval. Rozpracovaný je připomínkovač a nefunkční je online streamování TV stanijc, které do nedávna fungovalo (je zrušený zdroj streamování na internetu). Vyhledávání umožní najít podle návu pořadu jeho stanici, datum a čas vysílání (ve všech dostupných stanicích, ne jen ve zvolených až do 14 dnů do budnoucna), je třeba psát název vyhledávaného pořadu přesně.

5. Další informace

TVinfo do nedávna umožňovalo i přehrávání TV stanic pomocí VLC media playeru. Aplikace je možné nastavit i pro používání Dolphin Guide (podobné Asistentu od Ace Designu). V současné době nefunguje detailní popis pořadu a apikace se nadále vyvijí díky připomínkám uživatelů. Doživotní licence stojí 400,– Kč. Na přání uživatelů přidávám další TV stanice, pokud je to možné s ohledem na internetové zdroje. Pro jakýkoliv dotaz jsem Vám k dispozici na info@brozst.cz, na Zvukové konferenci nebo Skype chrochta.

Připravovaný hotfix 1.184

Dobrý den.

V připravované aktualizaci budou opraveny některé z nahlášených i objevených bugů a nová verze přinese nové věci:

  • oprava poškozeného příspěvku, pokud bylo jeho nahrávání ukončeno automaticky po vyprení časového limitu
  • přidána nová funkce do hlasového chatu, je to tlačítko Jsem zde a slouží k upozornění online uživatelů, že jste v hlasovém chatu a máte chut si povídat, toto „cinkáto“ lze použít jen jednou za 5 minut a upozorňuje uživatele dle nastaveného výchozího jazykového fóra
  • přidána nová funkce přehrávání vysílání Zvukové konference, nové menu, pro přehrávání vysílání je třeba mít v počítači nainstalovaný mediální přehrávač VLC
  • opraveny bugy, na které jsem přišel při testování
  • přidána funkce detekce odečítače (NVDA, Jaws), pro využití aktivního ohlašování
  • přidána funkce Pamatuj poslední pozici, která funguje u příspěvků a nově funguje u soukromých hlasových zpráv a odeslaných soukromých zpráv. Je třeba aktivovat v Nastavení

Testovací verze bude uvelněna brzy.

První pořad – QuentinC’s Gameroom

Dobrý den.

Dnes 11. 12. začíná vysílání Zvukové konference, prvním pořadem je první díl seriálu o úžasném QuentinC’s Gameroom. Jde o přístupného klienta se společenskými hrami, kostky, karty.

Pořad začíná každou sudou hodinu od 8:00 do 20:00, jeho délka je cca 1 hodina a 20 minut a je vysílán ve smyčce.

Připomínám, že časové mezery mezi vysíláním nejsou vyplněny a že více informací o struktuře, podmínkách vysílání najdete zde na těchto stránkách pod odkazem Rádio ZK

Rádio Zvukové konference – již brzy

Dobrý den.

S radostí Vám oznamuji brzké spuštění  rádia Zvukové konference. Témata, čas vysílání a příslušný odkaz Vám během krátké doby sdělím jak zde tak samozřejmě i na ZK.

Rádio bude amatérksé s možností zapojení samotných uživatelů do procesu vysílání (samozřejmě za předpokladu, že splní podmínky pro vysílání, např. technickou zdatnost, souhlas s pravidly pro vysílání …). Rádio bude plně mluvené bez hudby a bude koncipováno na dvě části, živé vysílání a smyčky, které budou v pravidelných obdobích aktualizovány.