Vývoj první hry začal

Dobrý den.

Ze Zvukové konference již možná vítě, že jsem začal s vývojem mé první hry. Jako předlohu jsem si zvolil starší titul Swamp, tedy střílečku s možností multiplayeru.

Hru plánuji přizpůsobit jak nevidomým i slabozrakým hráčům, bude obsahovat základní grafiku a zvuky. Jako u Swampu bude možné hrát ve více hráčích, tedy onen zmíněný multiplayer.

Informace, komentáře a v brzké době i první ukázky můžete sledovat na blogu věnovaném vývoji her na adrese http://game.brozst.cz.

Jak použít Captchu na brozst.cz a Blogu

Dobrý den,

Jak poznáte captchu na stránkách brozst.cz a tomto blogu? Pokud používáte odečítač obrazovky např. NVDA, oznámí Vám dvě případně tří položky před tlačítkem, které odesílá/aktivuje formulář. Konkrétně např. na stránce pro přihlášení na brozst.cz je to po editačním políčku heslo, NVDA nám přečte Smluvní podmínky odkaz a Ochrana soukromí odkaz. Poté následuje tlačítko odeslat. Z Vaší strany není třeba provádět žádnou akci, jen dojít na tlačítko Odeslat a potvrdit. Po aktivaci tlačítka Vám odečítač řekne: „Jste ověření“. Toť vše.

Na tomto blogu se s Captchou můžete setkat např. při vkládání komentářů u příspěvku, funguje to úplně stejně jako u výše uvedeného příkladu, tedy po vyplnění všech editačních políček je třeba ještě přejít přes dva nebo tří odkazy, s kterými není třeba nic dělat na tlačítko Odeslat komentář.

 

Postup prací při řešení rozesílání informačních emailů

Dobrý den.

Práce na odstranění potíží s rozesíláním informačních emailů pokročili, již funguje:

– info o blížící se expiraci ročního poplatku

– rozesílání informací pro úhradu ročního poplatku (v jiných jazycích kromě češtiny a slovenštiny ještě řeším zalamování)

Stále nefunguje a brzy bude:

– info o obdržení PM, tedy soukromé hlasové zprávy

Technologie recaptcha od Googlu

Dobrý den,.

Jistě znáte captcha nebo recaptcha, je to technologie ověřování, zda je na webu člověk nebo robot/software. Pro nás a odečítače je to mnohdy nepříjemná překážka při práci se stránkami.

Z technických důvodů jsem byl nucen tento nástroj začít používat a to především na www stránkách brozst.cz a postupem času i na tomto blogu. Použil jsem variantu, která bude co nejméně obtěžovat nás i naše odečítače. V praxi se s recaptchou setkáte na www.brozst.cz při přihlašování, kde je již nasazena a během dnů i na registračním formuláři na výše uvedených stránkách. Při přihlašování není třeba nic vyplňovat, test probíhá automaticky, pouze Vám odečítač přečte informace o použitém nástroji recaptcha a při přihlášení Vám odečítač sdělí, zda jste robot či nikoli 🙂