Archiv pro rubriku: Plánovaná budoucnost

Informace o budoucnosti ZK

Úprava aktualizačního mechanismu

Dobrý den.

Mechanismus, který má na starosti aktualizace je sice do značné míry funkční, ale myslím, že je třeba upravit. U některých uživatelů nefunguje korektně.

Proto budou další aktualizace možné formou stažení z www stránek a Vy sami si ZIP archiv rozbalíte do šložky se ZK. Návod a info o nových verzích se dozvíte zde na webu nebo v konferenci v tématu Novinky v konferenci.

Textový chat a další funkce brzy v nové verzi

Dobrý den.

Úspěšně jsme otestovali nové funkce veřejného hlasového chatu:

  • textový chat
  • zvuk při příchodu nového textového chatu
  • možnost změny textových parametrů např. velikosti písma, barvy a typu písma
  • možnost přepínat mezi autodetekcí mikrofonu a neustálým přenosem
  • možnost deaktivovat mikrofon
  • možnost uložit celý textový chat do souboru
  • nově půjde zjistit kdo je v kanále aniž by bylo třeba nejdříve do kanálu vstoupit (CTRL + F3)

Jelikož v brzké době budu upravovat aktualizační mechanismus bude třeba, abyste si novou verzi sami stáhli z webu a rozbalili. Adresu ke stažení Vám sdělím brzy (do konce tohoto týdne).

Textový chat ve veřejném hlasovém chatu

Dobrý den.

Zahájil jsem práce na textovém chatu v rámci skupinového hlasového chatu. Bude o přidání dvoup rvků na formulář, tedy editační políčko pro psaní zprávy a víceřádkové políčko nebo seznam pro zobrazení zpráv.

Proč textový chat? Je to relativně snadné pro implementaci a slibuji si od toho zvýšení luxusu práce ve veřejném hlasovém chatu.

Snad do konce týdne budu hotov 🙂

Nový router pro ZK

Dobrý den.

Během tohoto týdne instaluji nový router pro server a síť. Tato změna by měla přinést lepší propustnost sítě a tím zvýšení konfortu práce s projekty okolo Zk (tedy FTP disk ZK, databáze, Zvukovou konference a další aplikace).

Při instalaci bude potřebná chvilková odstávka služeb ZK, o odstávce budete informování zde a na ZK alespoň 1 den předem.

Linuxový server ZK

Dobrý den.

Rád bych Vás informoval o blížícím se přechodu serverové části ZK z Win Serveru 2012 na Linux server. Jelikož je licence Win Serveru finančně náročná, připravuji již několik měsíců přechod na Linux server, což v první řadě přinese finanční úsporu a také řadu dalších výhod:

  • příspěvky ZK budou přenášeny v šifrované podobě
  • stonásobně se zvýší úložná kapacita pro příspěvky a PM
  • rozšíření nabídky služeb pro uživatele ZK (již nyní je možné si pořídit 100 GB FTP disk za 600,– Kč na rok)

V současné době již soukromé hlasové zprávy ukládáme na Linux server, v blízké době pojede hlasový chat…

 

Soukromý hlasový chat na ZK

Dobrý den.

Poslední aktualizace přinesla novou funkci hlasového chatu. Zatím je implementován pouze skupinový chat vrámci jednotlivých jazykových fór. V blížící se verzi připravuji očekávané rozšíření o soukromé hlasové chatování, tedy možnost si promluvit naživo s jedním uživatelem. Proces bude podobný např. jako u Skype, tedy jeden uživatel „zavolá“ druhému a en se rozhodne zda „hovor“ příjme či nikoli. Do probíhajícího soukromého hlasového chatu nemůže zasáhnout nikdo jiný.

V první fázi bude tento mechanismus zcela bez omezení, ale v další fázi nastavím omezení na počet soukromých hlasových chatů na den dle jednotlivých režimů ZK. Detailní podobu Vám sdělím zavčas a jsem samozřejmě otevřen i diskusi.