Archiv pro rubriku: Naše zážitky s výpočetní technikou

Články od nás všech s příběhy o výpočetní technice

REKLAMACE NOTEBOOKU ACER ESPHIRE E11 ČÁST 3

Dobrý den.

Jak jsem psal v minulém článku, opravdu jsem nevydžel a notebook zanesl osobně napobočku k reklamaci. Prodavač/technik vyslechl celý příběh, řekl mi, že je třeba provést obnovu z recovery a pustil se do toho. Po chvíli se mu to nepovedlo a ntb šupajdil opět podruhé na reklamaci.

Po dvou týdnech se ozvali ze značkového servisu s tím, že je potíž řešena jako pozáruční a nevstahuje se na něj záruční podmínky, takže buď zaplatím 1400,– nebo mi jej vrátí vlastně nepoužitelný. Přiznám se, že jsem neměl sílu s nimi diskutovat, ani se přít. Mám jen hrůzu, že se mi to staně třeba za půl roku opět a zase budu platit za něco co prý není záruční oprava.

 

Přispějte zážitky a pobavte/informujte ostatní

Dobrý den.

Nabízím možnost uveřejnění Vašich zkušeností s výpočetní technikou na těchto stránkách, články by měli obsahovat Vaše osobní zkušenosti s v. t. a to informační, legrační, poučné, nehody apády, smutné příběhy.

Pokud máte zájem napište mi prosím na info@audioc.eu. Možnosti jak přispívat jsou v zásadě dvě, pošlete mi článek např v emailu a já jej zde vložím, nebo můžete tento článek vložit zde sami, vytvořím Vám uživatelský účet (redaktor). Druhý způsob předpokládá znalost redakčního systému WordPress a Vaše články po publikování budou ještě čekat na schválení (cca do jednoho dne).

 

Reklamace notebooku Aces Esphire E11 část 2.

Dobrý den.

Po dni se mi na email ozvali z obchodu Alza.cz s tím, že mnou uvedené reklamační číslo nemají v systému, nebylo prý ještě vydáno, což je snad logické, poněvadž tato reklamace už byla mnou vyzvednutá.

Dnes to asi nevydržím, nebudu komunikovat způsobem 1 email na jeden den, vezmu notebook a zajdu opět na pobočku a vyřídím, respektive podám další reklamaci. Jen si nejsem jistý zda je to reklamace reklamace nebo nová reklamace 🙂 (úsměv).

Pokračování přístě …

Reklamace notebooku Aces Esphire E11 část 1.

Dobrý den.

Rád bych se s Vámi podělil a taky Vás pobavil případně i poučil jak jsem reklamoval notebook.

Loni v říjnu jsem na firmu zakoupil tento malý, kompaktní notebook s Windows 8.1 OEM, tedy předinstalovaný systém, notebook nemá CD ani DVD a jeho HDD je SSD o kapacitě 32 GB běz zálohovaného oddílu se systémem (Windows 8.1 zde bude ještě hrál svoji roli). Po 6 měsících se jednoho dne notebook nerozjel, nerozjel se ani s připojeným zdrojem ani na baterky, takže hurá reklamujeme. Notebook jsem zakoupil přes internetový obchod Alza.cz, poněvadž máme v Olomouci výdejní místo a mám jej blízko.

Hurá na pobočku a budu doufat, že mi ho vezmou k reklamaci. Vše na pobočce proběhlo v pořádku, dostal jsem i doklad a ujištění, že třicetidenní reklamační lhůta není v praxi běžná, že je reklamace vyřízena mnohem dříve.

To byla pravda, do týdne jsem získal info, že je reklamace vyřízena a notebook na mě čeká na pobočce. Při osobním převzetí jsem zjistil, že byla vyměněna celá základní deska a vrámci záruky zcela zdarma. Hurá domů….

Doma po zapnutí první překvapení, Windows 8.1 v továrním nastavení a to v anglické verzi a má data pryč. Při personalizaci notebooku, snaze o přepnutí na české rozhraní jsem narazil na další zajímavý problém, Windows 8.1 nejsou aktivovány, aktivační klíč zadán, ovšem zablokován. Netrvalo dlouho a důvod mi byl zřejmý, výměnou základní desky jde o úplně jiný notebook a proto jej Win 8.1 nerozpoznali. Takže hurá na net a na fora, jak řešit tuto situaci.

Jeden zákazník řešil podobnou situaci, ale s Asusem a obrátil se přímo na aktivační linku Microsoftu, samozřejmě v ČR. Po objasnění situace na aktivační lince a po diktování šílených čísel z Windows paní operátorka došla k závěru, že mi nemůže pomoci a je třeba řešit situaci opět přes Alzu. Musím říci, že paní operátorka na Microsoft lince byla opravdu velmi ochotná a pokud by to alespoň trošku šlo, aktivační číslo na Windows by mi vygenerovala na počkání.

Chopil jsem se telefonu a pokračoval na zákaznické linkce Alza.cz, zde byla také paní operátorka, situaci pochopila rychle, nutné informace si sama vyčetla z jejichsystému a ujistila mě, že to budou určitě řešit oni a že se ozve.

Pokračování přístě …