Archiv pro rubriku: Zajímavosti

Zajímavosti Zvukové konference

Kurz sebeobrany červen 2018

V sobotu 9. 6. proběhnul další kurz sebeobrany v Brně, Komárově.
 
Kurzu se zúčastnilo 5 zájemců o sebeobranu. Tři ze zúčastněných jsou již pravidelní účastníci (2 ženy, 1 muž), další 2 účastníci byli poprvé, respektive jeden z nich se již zúčastnil našeho úplně prvního semináře v loňském roce.
 
Myslím, že kurz se velmi vydařil. Přes velmi teplé počasí a tím velkou teplotu v tělocvičně, se cvičilo celý den ve velmi svižném tempu. Kurz byl opět zaměřen osvojování základních sebeobranných technik, včetně pádových technik a část času byla věnována nácviku verbální sebeobrany. V teoretické části jsme probrali teorii sebeobrany atd. Individuálně byla opět možnost vyzkoušet si trénink úderů do pěnových odrážecích bloků a nově i údery na boxérském aparátu. Podstatnou část semináře tvořil tentokrát rozvoj koordinačních schopností. Ke cvičení jsme použili klasické velké gymnastické míče a také balanční pomůcky Bosu. Většina klientů neměla z dřívějška zkušenosti se cvičením na Bosu a všichni byli velmi překvapeni účinností této pomůcky. Na závěr kurzu byly opět realizovány některé modelové situace.
Jako sparingpartneři se tentokrát kurzu nezúčastnili studenti Masarykovy univerzity (ti měli v tomto termínu zkouškové období), ale žáci Sportovního klubu Policie ČR oddílu Ju-Jitsu ze Žďářu nad Sázavou. Jedná se o zkušené bojovníky, kteří mají dlouholeté zkušenosti se sebeobranou a jejím tréninkem.Seminář měl kladný ohlas u všech zúčastněných a předpokládám, že další pokračování proběhne v měsíci září.
 
Děkuji všem zúčastněným za poctivý a pozitivní přístup ke cvičení přes velmi náročné podmínky. Byla to opět velmi smysluplně strávená sobota a mně osobně znovu dodala spoustu další pozitivní energie…                                                                                 Martin Zobač

Zálohování dat ZK

Dobrý den.

Dnes jsem spustil novou službu Zálohování dat ZK, jde o službu, která Vám pomůže chránit, zálohovat Vaše data (dokumenty, obrázky, fotky, emaily). Pomocí zálohovací aplikace budou prováděny pravidelné a automatické zálohy na vzdálené úložiště, kde budou Vaše data chráněna heslem. V případě nečekaných ztrát dat si tak můžete snadno ztracená data obnovit. Zálohování je prováděno inkrementálně, tedy máte možnost se vrace k různým verzím Vašich záloh.

Cena této služby začíná od 100,– Kč do 10 GB Vašich dat ročně, záleží tedy jaké množství dat chcete zálohovat. Součástí služby je technická podpora a instalace a nastavení případně pomoc s obnovou dat.
Další informace najdete na www.brozst.cz pod odkazem Ceník služeb nebo přímo na úvodní stránce ve výčtu služeb, které nabízím.

Výpadek el. proudu a ZK

Dobrý den.

V pátek 3. 11. 2016 došlu k výpadku el. proudu z důvodů požáru na Přerovské trafostanici. Z tohoto důvodu služby ZK od 7:00 do 9:00 nebylo možné provozovat. Šlo zejména o:

  • Zvuková konference
  • FTP disky ZK
  • Rádio ZK
  • TeamTalk ZK
  • hlasový chat pro ZK
  • další informační služby

Při výpadku nedošlo ke ztrátě dat. Pro rychlejší zprovoznění v podobných situacích jsem přijal opatření (učím se rychle 🙂 ).Omlouvám se za vzniklé nepříjemnosti.

Stěhování do nových prostor – vytvoření datacentra

Dobrý den.

Včera proběhlo stěhování technického zázemí Zvukové konference a vlastně i celé mé kanceláře  do samostatných prostor, kde může provoz počítačů a serverů probíhat nezávisle na okolním prostředí.

Při stěhování bylo přesunuto pět počítačů a jeden server s celým síťovým zázemím. Vše proběhlo v pořádku a vyžádalo si jen 30ti minutovou odstávku serveru.

Výhody nového umístění:

  • možnost rozrůstání, přidávání serverů, počítačů bez rušení okolí
  • odhlučnění od okolního prostředí, např. při živém vysílání do Rádia ZK
  • prostory jsou klimatizované
  • prostory jsou tmavé, bez oken

Náštěvnost ZK dle zemí

Dobrý den.

Po delší době jsem navštívil statistiky přístupu podle zemí na ZK a zde jsou výsledky za poslední měsíc (tento trend je již delší dobu):

Země Návštěvy Návštěvy v %
1.
Czech Republic
1 765

55,68 %

2.
Slovakia
959

30,25 %

3.
Russia
298

9,40 %

4.
Poland
40

1,26 %

5.
Ukraine
33

1,04 %

6.
Belarus
22

0,69 %

7.
Egypt
20

0,63 %

8.
United States
13

0,41 %

9.
Hungary
3

0,09 %

10.
Serbia
3

0,09 %

strom